O nas

Szabłowska Studio


Jesteśmy niewielkim zespołem producenckim zgromadzonym wokół wizji kreowanej przez Małgorzatę Szabłowską – producentkę, reżyserkę, scenografkę i kostiumografkę widowisk scenicznych, absolwentkę St.Martin’s College of Art and Design w Londynie. Wspierają nas najlepsi reżyserzy światła, specjaliści od multimediów i projekcji, fotografowie, producenci są każdorazowo wybierani i zapraszani do współpracy przy kolejnych projektach. Młodzi, pełni entuzjazmu i niezwykłej siły wyrazu artyści pracują wspólnie, by urzeczywistnić wymagające, wyjątkowe wizje i pomysły. Tworzymy projekty z zakresu szeroko rozumianego „production design” – widowiska sceniczne, wydarzenia specjalne, scenografie dla wszelkiego rodzaju zdarzeń, interwencje przestrzenne z pogranicza sztuki, architektury i projektowania użytkowego. Uwielbiamy odkrywać nowe przestrzenie kreacji, stawiać czoło nieznanym wyzwaniom – artystycznym, technologicznym czy organizacyjnym. Tworzymy nowe rozwiązania, w których scenografia i multimedia są częścią koncepcji realizującej wspólną wizję – klienta i naszą. Przez ostanie osiem lat realizowaliśmy projekty w całej Polsce (m in. Warszawa, Wrocław, Poznań), niebawem przekroczymy również i tę granicę.

 


MAŁGORZATA SZABŁOWSKA


1996-2000 – Pierwsze doświadczenia zdobywała produkując widowiska pirotechniczne oraz efekty specjalne w filmach.
2000-2004 – Projektowała i produkowała produkcje wydarzeń dla największych klientów korporacyjnych w halach na terenie Polski.
2004-2008 – W czasie studiów w St. Martin’s College of Art and Design w Londynie współpracowała z producentami eventów w Londynie i Dubaju i współtworzyła wydarzenia w Londynie, Paryżu czy Berlinie.


***
Od początku kariery łączy scenografię i multimedia testując granicę artystycznych możliwości różnych mediów. Scenografia i multimedia w jej wizji i doświadczeniu to jedno – to część spójnej wizji artystycznej, stworzonej by zachwycić, poruszyć, dawać nadzieję, inspirować. W swoich projektach i działaniach jednoczy ludzi z różnych światów, branż i dziedzin. Pokazuje, że wspólne działanie w obszarze sztuki, kultury, biznesu, edukacji jest sposobem na rozwiązanie wielu problemów społecznych. Co więcej dzięki takiemu myśleniu świat okazuje się być bardziej przyjazny, kolorowy i pełen piękna. Uważa, że najważniejsze to być twórczym, kreować swój świat w bezpośrednim działaniu, doświadczaniu, zachęcać innych do kreacji, wspierać ich w aktywnościach – dlatego tak chętnie i często współpracuje z ludźmi młodymi – pełnymi entuzjazmu i siły wyrazu,

 

.